Zapojte se

Máte doma hromadu knih pro děti, které už nepotřebujete? Přebývá vám v dílně nářadí?

Při otevírání naší školy řešíme i finanční stránku. Mnoho peněz stojí rekonstrukce i celkové vybavení. Minimálně z vlastní zkušenosti však víme, že i nám samotným se doma povaluje mnoho pokladů, které už moc nevyužíváme. Přitom by mohly oživit ScioŠkolu, ale hlavně přinést mnoho nového dětem. Co nás zajímá?

• knihy – pohádkové, cizojazyčné, populárně naučné i beletristické. Základní otázkou, na níž si můžete odpovědět je: “Dokážu si představit, že ji děti ve škole využijí?”
  • deskové hry – klidně do nich zahrňme i karty, kostky, pexesa a jiné hry k pobavení u stolu
  • nářadí – když potřebujeme přibít hřebík, nebo přišroubovat šroubek, měli bychom chuť i um, ale chybí nám vybavení. Máte doma vícero kladívek, šroubováků, hřebíčků a hřebíků či šroubků? Nabídněte nám je prosím.

Výčet samozřejmě není konečný a nic z výše zmíněného není ani povinné. Cílem výzvy není ani tak ušetřit, jako nabídnout možnost spolupodílet se na smysluplném projektu, kterým doufáme, že naše škola je. Chceme postupně budovat takové prostředí, ve kterém se děti budou cítit komfortně a zároveň je bude motivovat a inspirovat k poznávání a učení. Pokud se rádi podělíte o některé ze svých pokladů, kontaktujte nás prosím e-mailem na jihlava@scioskola.cz.

Čím konkrétnější informace o nabízených věcech nám podáte tím lépe (fotografie, názvy knih apod.). Děkujeme!

Jste odborníkem, jste studentem, máte zajímavý koníček?

Pokud jste odborník na nějaké specifické téma, či jste dosud student se živým zájmem o jiné než tradiční formy vzdělávání, či pokud jste prostě rodič dítěte a máte pocit, že máte čím přispět dětem ve Scioškole, můžete nás oslovit a nabídnout nám svou spolupráci. Počátkem školního roku 2017/2018 tak s námi můžete sdílet příjemné prostředí, pozorovat zkušené a motivované kolegy a především si prožít kontakt s jedinečným sociálním prostředím dětí, průvodců a rodičů, kteří dělají věci ne protože se to musí, ale protože je to prostě baví a motivuje k dalším činnostem!

Propojení mezi rodiči, dětmi a světem v němž škola žije myslíme vážně. Uvítáme odbornou přednášku při výuce, pomoc při budování školní zahrady či možnost exkurze na zajímavá místa.

Kontaktujte nás prosím e-mailem na jihlava@scioskola.cz.

Brněnská ulice – naše nová adresa?

Už delší dobu usilujeme o nové prostory bývalé školy v Brněnské ulici. Děti ve ScioŠkole přibývají (což nás nesmírně těší), ale místa je nedostatek.

Jaké máme plány a zám..