Lucie Pešková – ředitelka školy

lucie.peskova@scioskola.cz

Mým dětským snem bylo být paní učitelkou. Tou, se kterou budou děti nadšené a spokojené. Občas se k tomu připojil sen o pastevectví – krav, ovcí, prasat či jiné domácí havěti. V období dospívání byla mou největší inspirací paní sládková z Postřižin.

Ve Scio škole jsem ředitelkou, což je vlastně splnění mého snu. A mým snem je škola, která bude bavit děti i učitele. Prostě ráno vstanou a řeknou si: ” UŽ SE MOC TĚŠÍM, CO DNES PROŽIJI!!

Baví mě pedagogika. Zkoumat cesty, kterými se dá jít, hledat směry, které jsou pro děti přínosné zajímavé a inspirativní, ale také bezpečné. A řídím se tím i ve svém osobním životě. Ráda zkouším nové věci, ale pěstuji i své tradiční koníčky jako jsou tábory, hraní na violu a horolezectví.