Náš tým

Radka Matějíčková – ředitelka školy

radka.matejickova@scioskola.cz

Čím jsem chtěl/a být, když jsem byl/a malý/á?

Pravděpodobně se mi nevyhnulo období princezny, doktorky, zvěrolékařky, nebo učitelky. Na jedno nejoblíbenější povolání si nepamatuju. Ale vzpomínám si na křídou pokreslený nábytek, třídnici i opravování písemek….

Co mám na starost ve ScioŠkole?

Jsem ředitelka školy. Usiluji o to, aby ve škole fungovaly mezilidské vztahy a komunikace mezi průvodci, dětmi, rodiči napříč.

Co mě v životě baví a naplňuje?

Mám ráda život samotný. Čím dál víc si uvědomuju, jak je lidská existence z pohledu času evoluce čas omezený. Nechci se nechat zatěžovat věcmi, které nedokážu ovlivnit, ale chci si užívat každý den, každý okamžik. Nejlépe mezi lidmi a ještě lépe s lidmi někde v přírodě. Ráda se nechám fascinovat lidským poznáním, vědomostmi a dovednostmi. Ráda prostě žiju s očima dokořán a pusou připravenou na otázky. Jo a taky se ráda směju a beru věci s nadhledem :o)

Jana Majerová – zástupkyně ředitele a průvodkyně

jana.majerova@scioskola.cz

Čím jsem chtěl/a být, když jsem byl/a malý/á?

Chtěla jsem být princeznou, protože jsem chtěla nosit dlouhé šaty a korunky jako nosí princezny.

Co mám na starost ve ScioŠkole?

V naší škole se starám o to, aby angličtina byla součástí každodenního života dětí a školy. Propojuji angličtinu s projekty, učím děti nebát se anglicky komunikovat.

Co mě v životě baví a naplňuje?

Baví a naplňuje mě práce s dětmi, být s mou rodinou a mé koníčky, u kterých mohu zrelaxovat.

Martina Coufalová – průvodkyně

martina.coufalova@scioskola.cz

Čím jsem chtěl/a být, když jsem byl/a malý/á?

Jako malá jsem se chtěla stát kadeřnicí nebo prodavačkou, starání a opečovávání  je moje potřeba.

Co mám na starost ve ScioŠkole?

Ve ScioŠkole provázím prvňáčky, v odpoledních hodinách se budu s ostatními dětmi potkávat v projektech a ve školním klubu.

Co mě v životě baví a naplňuje?

Alternativní vzdělávání je mi velmi  blízké, prostřednictvím svých dětí jsem se seznámila s Montessori pedagogikou. Ráda  se vzdělávám i v jiných oblastech pedagogiky a psychologie.

Tatiana Dumbrava – školní psycholožka

Čím jsem chtěl/a být, když jsem byl/a malý/á?

Chtěla jsem být špionkou, pak pilotkou – to se ke mně dostalo skrze ruskou beletrii z doby studené války, měli jsme kopec takových knížek doma… Ale pamatuji si, že jsem se někdy hrála i na učitelku a je pravda, že mě vystupování před lidmi a mudrování docela baví, když mám co říct… 🙂  

Co mám na starost ve ScioŠkole?

Jsem školní psycholožka – starám se o emoční a sociální rozvoj dětí a snažím se rozvíjet jejich silné stránky. Kromě toho jsem oporou pro průvodce a rodiče, aby se všem dobře (spolu)pracovalo. V práci kombinuji různé přístupy a metody dle potřeby, ale nejčastěji využívám finský koučovací model pro děti Kids skills, pozitivní psychologii a Appreciative inquiry (Oceňující ptaní). Stavím spíš na zdroje a na to, co je zdravé a funkční, než na to, co nefunguje.   

Co mě v životě baví a naplňuje?

Baví mě být užitečná, oceňovat a nadchnout, experimentovat, sociální inovace a spravedlnost, chodit bosí na trávě, objevit nová místa v Česku, tančit, smát se hodně nahlas, snídat pomalu a večeřet s lidmi, svíčky, rituály, bylinné čaje, pozitivní knížky…  

Hana Doležalová – průvodkyně

hana.dolezalova@scioskola.cz

Čím jsem chtěla být, když jsem byla malá?
Vzpomínám si, že jsem milovala stavění domečků z větví keřů, hraní na obchod a běhání v lese.
Ráda jsem stále něco kutila v tátově dílně-stloukala dřevo hřebíky a vyráběla poličky… Také jsem chtěla zachraňovat svět a chránit ty, kterým někdo ubližoval.

Co mám na starost ve ScioŠkole?
Objevuji s dětmi krásu české řeči a světa umění.  Kromě češtiny se s dětmi potkávám při projektech, kde nabízím výtvarné aktivity. A jsem kolejník.

Co mě v životě baví a naplňuje?
Čím dál víc mě naplňuje jen tak být v přírodě, pozorovat ji, nořit se do ní a radovat se z její krásy.
Baví mě hrát se svými dětmi badminton a jiné hry, být s nimi, povídat si. Ráda se směju, zpívám, tvořím a tančím.

Hana Habermannová – průvodkyně

hana.habermannova@scioskola.cz

Čím jsem chtěla být, když jsem byla malá?

Měla jsem období, kdy jsem chtěla být předsedou JZD. Asi proto, že jsem vyrůstala v době, kdy se slovo sedlák nenosilo. Chtěla jsem rozumět nějakému celku, který spolupracuje s přírodou, a vést i ty nejobyčejnější pracovníky k úctě k živým tvorům i rostlinám.

Co mám na starost ve ScioŠkole?

Mám na starost přírodovědné projekty s přesahem do chemie a fyziky a praktické zapojení do zemědělství. A vaření.

Co mě v životě baví a naplňuje?

Baví mě praktický život, ve kterém se dá přežít i v situaci, že na chvíli zmizí elektřina, ropa, zemní plyn, počítače, mobily ….. Naplňuje mě nezávislost na těchto věcech, nezávislost vedoucí ke svobodě, jak ji vnímám já.

Ondřej Jahoda – průvodce

ondrej.jahoda@scioskola.cz

Čím jsem chtěl/a být, když jsem byl/a malý/á?

Jako malý jsem si přál být superhrdinou. Můj nejoblíbenější superhrdina byl Superman, protože umí létat, je silný a má laserový zrak. Představoval jsem si, že mám tyto vlastnosti a pomáhám zachraňovat svět.

Co mám na starost ve ScioŠkole?

Ve ScioŠkole mám na starost matematiku Hejného metodou. Jsem kolejníkem koleje BaW. Odpoledne chodím s dětmi do sokolovny a jsem při ruce, když děti potřebují radu v karetní hře Magic, která na škole hodně jede.

Co mě v životě baví a naplňuje?

Nejvíce mě na životě baví samotný život a s ním všechna překvapení , která přináší. Naplňuje mě být sám sebou a pomáhat vytvářet ze světa lepší místo k životu.

 

Kateřina Kraclová – průvodkyně

katerina.kraclova@scioskola.cz

Čím jsem chtěl/a být, když jsem byl/a malý/á?

Jako malá jsem chtěla mít cukrárnu, pak jsem přešla přes fáze-chci být zpěvačkou, modelkou, obhájkyní chudých, až po maminku a paní učitelku. Sny se mi plní. Mám tři děti a dělám průvodce ve ScioŠkole.

Co mám na starost ve ScioŠkole?

R. Rolland napsal, že každý má právo na svůj stín a na kus slunce a tohle poselství chci šířit dál. Mým úkolem je pomáhat dětem i průvodcům cítit se ve škole dobře, vycházet spolu, učit se jeden od druhého a bourat bariéry způsobené speciálními vzdělávacími potřebami.

Co mě v životě baví a naplňuje?

Především mě baví žít a žít naplno se vším, co k životu patří. A taky moc ráda spím :o)

Martin Kolář – průvodce externista

Čím jsem chtěl být, když jsem byl malý?

Tak normálně – popelářem, námořníkem, řidičem trolejbusu, pracovat v zoo. Ze školy si pamatuji, čím jsem nechtěl být – žákem.

Co mám na starosti ve Scioškole?

Chemii. Myslím ale, že více než vzorce, struktura molekul a fakta jsou pro děti důležitější v chemii znalosti, které jim umožní posoudit zboží v obchodě, jídlo, kosmetiku, hračky……bez ohledu marketing.

Co mne v životě baví a naplňuje?

Rodina, chemie, muzika, lidi…… Máme doma 5 dětí a dva dědečky, u domu zahradu a řeku, žijeme si v pohádce. Vážím si toho, kam se můj život dostal, vážím si všech podnětů a zvratů, které byly potřeba, aby se tak stalo i těch, které přicházejí, protože je potřebuji, neboť moudrý ještě nejsem.

Zdeňka Kubová – průvodkyně v 1. a 2. třídě

Čím jsem chtěla být, když jsem byla malá? 

Jako malá jsem se často nechávala unést dějem různých příběhů v knihách a moc jsem si přála být spisovatelkou. Dokonce jsem se o vlastní tvorbu i pokoušela. Dodnes na ni s úsměvem vzpomínám. 

Co mám na starost ve ScioŠkole? 

Ve ScioŠkole budu provázet děti I. a II. třídou. Mohu čerpat ze svých zkušeností z malé málotřídní školy rodinného typu a z výuky angličtiny předškolních, prvostupňových i druhostupňových dětí. Baví mě podporovat děti v jejich růstu a sledovat jejich pokroky a rozvoj. 

Co mě v životě baví a naplňuje? 

Mou největší vášní a inspirací jsou mé dvě děti – každý den mě učí toleranci, trpělivosti a improvizaci. Baví mě poznávat nové věci, místa a lidi, ráda se učím novým dovednostem. Jsem vášnivou čtenářkou, miluji tvořivost, hudbu a zpěv a ráda si vychutnám šálek dobré kávy. 

Julie Pádivá – asistentka pedagoga

Jmenuji se Julie Pádivá a ve Scio škole budu pracovat jako asistent pedagoga (průvodce).

Čím jsem chtěla být, když jsem byla malá? 

Jako malá jsem chtěla pracovat jako učitelka a to buď v mateřské, nebo základní škole, protože se na mě veškeré děti odjakživa „ LEPILY“. Říká se, že když vás život zavede kamkoli, stejně svému osudu neujdete. ☺  

Co mám na starost ve ScioŠkole? 

Pracovala jsem v kanceláři, v kuchyni, v zahradnictví, v obchodě, v restauraci, ve stánku s rychlým občerstvením, prodávala jsem vánoční stromečky atd., atp. Nakonec jsem se před 3 lety rozhodla udělat si kurz asistenta pedagoga, protože v průběhu toho všeho pracovního nasazení se mi narodily 3 děti ☺ 

Co mě v životě baví a naplňuje? 

V roce 2006 se mi narodil první syn a od té doby jsem ve společnosti dětí ať už mých, sousedových, na hřišti, u bytovek nebo v dětských centrech ☺. Asi to bude tím osudem, ale rozhodnutí pracovat ve vzdělávání cítím jako svoje poslání a zmíněný osud. 

Eva Lausová – průvodkyně externistka

Čím jsem chtěla být?

Přesně si pamatuji, že jsem ještě v předškolním věku chtěla být paní učitelka. Panenky byly rozesazené po pokoji a psaly úkoly. V mladším školním věku jsem také chtěla být Vinnetou, Old Shatterhand, Mirek Dušín či Ludva Grygar, který se kromě krásného charakteru vyznačoval tím, že si vždy pečlivě ohrnoval ponožky 🙂

Co mám na starost ve Scio škole?

Jsem externím průvodcem angličtiny pro 3., 4. a 5. ročník.

Co mě baví a naplňuje?

Baví mě žít a bavit se. Miluji lidi, přírodu, cestování, četbu, poslech hudby různých žánrů a spoustu dalších věcí kromě těch, které nesnáším.

Helena Sedláčková – asistentka pedagoga

Čím jsem chtěla být?

Jako malá jsem chtěla být učitelkou, i když jsem se později vydala jinou cestou.

Co mám na starosti?

Mám na starosti pomoc dětem ve 3. třídě a družinu.

Co mě v životě baví a naplňuje?

Ve volných chvílích se věnuji kresbě a malbě. Ráda chodím na dlouhé vycházky do přírody, navštěvuji výstavy a čtu.

Hynek Rybák – družinář

hynek.rybak@scioskola.cz

Čím jsem chtěl/a být, když jsem byl/a malý/á?

Chtěl jsem být paleontologem, redaktorem časopisu, dinosaurem, Harrym Potterem, spisovatelem anebo Jediem. Učitelství je jediná práce, kdy mohu být vším tím zároveň.

Co mám na starost ve ScioŠkole?

Družinu, organizaci samorostu a správu webu.

Co mě v životě baví a naplňuje?

Baví mě hovořit, přemýšlet a pracovat rukama. Naplňuje mě láska k lidem a přírodě.

Petra Vařbuchtová – asistentka pedagoga

Čím jsem chtěla být?

Myslím, že jsem se měla narodit jako zvíře, asi opice. Někde viset za ruce, za nohy, něco přeskakovat, podlézat, něčemu se vyhýbat a zároveň něco chytat, něco nebo někoho honit …

Když jsem trochu přibrzdila, pak mě naplňovala čísla (asi účetní), a taky geometrie (asi architekt) … 🙂

Co mám na starosti?

Na starost budu mít dobře odvedenou práci s dětmi, kterým to samo nepůjde tak lehce.

Co mě v životě baví a naplňuje?

Baví mě spousta věcí, např. rodina, řízení auta, cestování a potkávání se s lidmi, koloběžka, túry, volejbal, vaření, zahrada, šicí stroj, focení …

Tohle všechno mne naplňuje  a celoživotně vzdělává. A když je to na pohodu a v souladu s přírodou, je to, jak by řekla moje dcera, MEGÁLNÍ ŠTĚSTÍ!

Michal Ryneš – průvodce

michal.rynes@scioskola.cz

Čím jsem chtěl/a být, když jsem byl/a malý/á?

Živě si pamatuji, že jako lidské mládě jsem vždycky chtěl poznávat přírodu a starat se o zvířata a rostliny.  Hltal jsem přírodovědné dokumenty a trávil život venku na louce a v lese.

Mám velkou radost, že mi to pořád zůstalo:-)

Co mám na starost ve ScioŠkole?

Ve ScioŠkole především rád předávám radost z objevování.  Každý z nás má svůj jedinečný dar, rád s každým člověkem prohlubuji ten jeho. S dětmi se potkáváme v projektech, v odpoledním čase při kroužku grafiky a také působím jako asistent pedagoga při češtině, matematice a angličtině a jako kolejář Duhových jednorožců.

Co mě v životě baví a naplňuje?

Naplňuje mě být v souladu s lidmi kolem mě.  Rád čtu a poznávám nová místa – určitě tedy i cestování či v současnosti  – můj domov a práce s ním spojená.

Václav Vojta – průvodce

vaclav.vojta@scioskola.cz

Čím jsem chtěl/a být, když jsem byl/a malý/á?

Chtěl jsem být jako Indiana Jones, takže asi archeolog a kovboj dohromady.

Co mám na starost ve ScioŠkole?

Snažím se o to, aby se děti ve škole cítily jako doma a měly klidné a bezpečné místo pro objevování a učení se nových věcí a pro utváření své budoucnosti. Potkáváme se především v projektech a v odpoledním klubu. Jsem také kolejářem.

Co mě v životě baví a naplňuje?

Nejvíce mě v životě baví mé koníčky – sport, hry, čtení a historie. Naplnění mého života mi přináší neustálé zdokonalování sebe samotného a dále pocit, že jsem pro druhé udělal něco, co jim pomůže a udělá radost.

Jana Smrčková a Eva Dolejší

Jana Smrčková

jana.smrckova@scioskola.cz

Hospodářka a účetní školy.

 

Eva Dolejší

Eva nám vydává obědy  stará se o čistotu našich prostor.

Kontakt